צלילה בסן דייגו – מדריך לצוללנים היכן לצלול בסן דייגו

עזרה בתכנון טיול לסן דייגו? השאירו פרטים 👇

חקור את הפלאים התת ימיים של סן דייגו עם המדריך המקיף שלנו לנקודות הצלילה הטובות ביותר באזור, כולל טיפים על חיים ימיים, תנאי צלילה וחנויות צלילה מקומיות.

הקדמה: למה לצלול בסן דייגו?

סן דייגו ידועה בחופים היפים שלה, מזג האוויר החם והתרבות התוססת שלה. עם זאת, זהו גם יעד מעולה לצוללנים. עם החיים הימיים המגוונים שלה, יערות האצות וספינות הטרופות, סן דייגו מציעה חווית צלילה ייחודית לכל רמות הצוללנים. במדריך זה, נחקור כמה מאתרי הצלילה הטובים ביותר בסן דייגו ונספק טיפים לצוללנים המתכננים את ההרפתקה התת מימית הבאה שלהם.

 • 1. חיים ימיים מגוונים:
  מימי סן דייגו הם ביתם של מגוון רחב של חיים ימיים, מדגים צבעוניים ועד יונקים מלכותיים. צוללנים יכולים להיתקל בכרישי נמר, אריות ים ואפילו כרישי לוויתן במהלך הצלילות שלהם. מפרץ לה ג'ולה הוא מקום פופולרי לצוללנים לחקור את יערות האצות ולהתבונן בחיי הים הייחודיים שקוראים לו בית.
 • 2. יערות אצות:
  יערות האצות בסן דייגו הם מראה לעין. צמחי האצות המתנשאים יוצרים יער תת-ימי יפהפה, כשאור השמש מסתנן דרך העלים. צוללנים יכולים לשחות דרך יערות האצות, להתבונן בחיי הים המאכלסים אותם. מפרץ לה ג'ולה וחופי לה ג'ולה הם אתרי צלילה פופולריים כדי לחקור את יערות האצות.
 • 3. הרפתקאות ספינות טרופות:
  מימי סן דייגו הם ביתם של מספר ספינות טרופות, היוצרות נוף תת-ימי מרתק לצוללנים לחקור. ה-HMCS Yukon הוא אתר צלילה פופולרי, עם המבנה השלם שלו והחיים הימיים שהפכו אותו לביתם. צלילות טרופות פופולריות אחרות כוללות את Ruby E ואת ה-HMCS Pictou.

נוף פנורמי של קו החוף של סן דייגו עם צוללן בחזית
נוף פנורמי של קו החוף של סן דייגו עם צוללן בחזית

מהי התקופה הטובה ביותר בשנה לצלול בסן דייגו?

האקלים הממוזג של סן דייגו מאפשר הזדמנויות צלילה לאורך כל השנה, אך עונות מסוימות מציעות תנאים טובים יותר מאחרות. בואו לחקור את התקופות הטובות ביותר בשנה לצלול בסן דייגו.

 • 1. קיץ:
  חודשי הקיץ (יוני עד אוגוסט) מציעים את טמפרטורות המים החמות ביותר, בממוצע סביב 70 מעלות צלזיוס. זוהי גם עונת התיירות שיא, ולכן אתרי הצלילה עלולים להיות צפופים. עם זאת, חודשי הקיץ הם אידיאליים לחקר יערות האצות ולצפייה בחיים הימיים המגוונים שקוראים להם בית.
 • 2. סתיו:
  ספטמבר עד נובמבר הוא זמן מצוין לצלול בסן דייגו. טמפרטורות המים עדיין חמות, בממוצע סביב 65 מעלות צלזיוס, וההמונים הצטמצמו. הראות טובה יותר גם בסתיו, מה שהופך אותו לתקופה מצוינת לצלילות טרופות.
 • 3. חורף/אביב:
  חודשי החורף והאביב (דצמבר עד מאי) מציעים טמפרטורות מים קרירות יותר, בממוצע סביב 60 מעלות צלזיוס. עם זאת, זה גם הזמן הטוב ביותר לזהות חיים ימיים נודדים, כמו לווייתנים אפורים וצבי ים. חודשי החורף והאביב גם פחות צפופים, מה שהופך אותו לזמן מצוין לחקור את מפרץ לה ג'ולה ואתרי צלילה אחרים.

צלילה ביער אצות: גילוי יער האזמרגד

יערות האצות של סן דייגו הם מערכת אקולוגית ייחודית ותוססת שמציעה כמה מחוויות הצלילה הטובות בעולם. היערות התת מימיים האלה הם ביתם של מגוון רחב של חיים ימיים, מדגים צבעוניים ועד אריות ים שובבים.

יערות אצות נוצרים על ידי אצות חומות גדולות שיכולות להגיע לגובה של עד 100 רגל. צמחים נישאים אלו יוצרים מערכת אקולוגית מורכבת המספקת מחסה ומזון למגוון מינים ימיים. צוללנים יכולים לחקור את גבעולי האצות המתנשאים ולצפות ביצורים הרבים שקוראים להם הביתה.

אחד המקומות הטובים ביותר לחוות צלילות ביער אצות בסן דייגו הוא La Jolla Cove. שמורה ימית מוגנת זו היא ביתו של אחד מיערות האצות הגדולים ביותר בקליפורניה. צוללנים יכולים לחקור את הקניונים התת-מימיים ולצפות בדגים הצבעוניים, כוכבי הים והכלניות המאכלסים את האזור.

מקום פופולרי נוסף לצלילה ביער אצות הוא ערוגות האצות Point Loma. אזור זה ידוע ביערות האצות הגדולים והבריאים שלו ובחיים ימיים מגוונים. צוללנים יכולים לזהות כרישי נמר, קרני עטלפים ואפילו צבי ים בין גבעולי האצות המתנשאים.

צלילה ביער אצות דורשת כמה מיומנויות וציוד מיוחדים. הצוללים חייבים להיות נוחים עם בקרת ציפה ולהיות מסוגלים לנווט דרך גבעולי האצות הסבוכים. חשוב גם להיות מודעים לסכנות האפשריות, כגון הסתבכות וזרמים חזקים.

נוף מתחת למים של יער אצות עם אור השמש המסנן דרכו
נוף מתחת למים של יער אצות עם אור השמש המסנן דרכו

הרפתקאות ספינה טרופה: מה מסתתר מתחת?

לקו החוף של סן דייגו יש היסטוריה עשירה של סחר ימי ופעילות ימית, אשר הותירה אחריה מספר ספינות טרופות הממתינות לחקור על ידי צוללנים הרפתקנים. הכלים השקועים הללו הפכו לשוניות מלאכותיות, המספקות מחסה ובית גידול למגוון של חיים ימיים.

אחד מאתרי הצלילה הטרופים הפופולריים ביותר בסן דייגו הוא HMCS Yukon. המשחתת הקנדית הזו הוטבעה בכוונה בשנת 2000 כדי ליצור שונית מלאכותית שצוללנים יוכלו לחקור. היוקון יושב זקוף בתוך 100 רגל של מים, עם הסיפונים וצריחי הנשק שלו עדיין שלמים. צוללנים יכולים לשחות דרך פנים הספינה ולחקור את הפינות הרבות שהפכו לבית למגוון דגים וחסרי חוליות.

אתר פופולרי נוסף של ספינה טרופה הוא רובי E. ספינת מטען זו מתקופת מלחמת העולם השנייה הוטבעה על ידי צוללת יפנית ב-1943 וכעת היא נחה בגובה 80 רגל של מים מול חופי לה ג'ולה. צוללנים יכולים לחקור את חדר המכונות של הספינה ואת תא המטען, שם הם עשויים להבחין בקרני עטלפים, צלופחים ואפילו בס ים ענק.

צלילה בספינות טרופות דורשת כמה מיומנויות וציוד מיוחדים, מכיוון שאתרים אלה יכולים להיות עמוקים ולעתים קרובות יש להם זרמים חזקים. חשוב גם להיות מודע לסכנות הפוטנציאליות, כגון קצוות מתכת חדים ומבנים לא יציבים.

לפני שיוצאים לצלילת ספינה טרופה, חשוב לחקור את האתר ולוודא שיש לך את ההסמכות והניסיון הדרושים. חנויות צלילה רבות בסן דייגו מציעות סיורי צלילה טרופות מודרכים למי שמחפש לחקור את השרידים התת ימיים הייחודיים הללו.

La Jolla Cove: נקודה חמה לחיים ימיים

La Jolla Cove הוא יעד נופי ופופולרי לצוללנים בסן דייגו. שמורה ימית מוגנת זו מתהדרת במגוון רחב של חיים ימיים, כולל דגים צבעוניים, צבי ים ואפילו כריש נמר מדי פעם. הנה כמה מרגעי השיא של הצלילה ב-La Jolla Cove.

 • יערות אצות ובס ים ענק:
  אחת האטרקציות העיקריות של צלילה ב-La Jolla Cove היא ההזדמנות לחקור את יערות האצות הענקיים המשגשגים במים העשירים בחומרי מזון. היערות התת מימיים המתנשאים הללו מספקים מחסה ומזון למגוון דגים וחסרי חוליות, כולל לבס הים הענק המרשים. הענקים העדינים האלה יכולים לגדול עד 7 מטרים באורך והם מראה מרגש לראות כשהם שוחים דרך האצות.
 • כרישי נמר:
  גולת כותרת נוספת של צלילה ב-La Jolla Cove היא ההזדמנות להיתקל בכרישי נמר. ניתן למצוא את הכרישים הלא מזיקים הללו במים הרדודים סביב מפרץ לה ג'ולה במהלך חודשי הקיץ. הם צייתנים וסקרנים, לעתים קרובות שוחים עד צוללנים כדי לראות מקרוב.
 • כלבי ים ואריות ים:
  La Jolla Cove הוא גם ביתם של אוכלוסייה גדולה של כלבי ים נמל ואריות ים של קליפורניה, שלעיתים קרובות ניתן לראותם מתרווחים על הסלעים או שוחים סביב צוללנים. חשוב לתת לבעלי חיים אלה שפע של מקום ולהימנע מלהפריע להם, מכיוון שהם מוגנים על פי החוק הפדרלי.

אריה ים שוחה בשובבות עם צוללן ב-La Jolla Cove
אריה ים שוחה בשובבות עם צוללן ב-La Jolla Cove

היכן מתחילים יכולים להתחיל את מסע הצלילה שלהם?

אם אתה חדש בצלילה או מחפש לקבל הסמכה, לסן דייגו יש אפשרויות רבות לאתרי צלילה ידידותיים למתחילים ולתוכניות אימונים. נקודה פופולרית אחת עבור צוללנים מתחילים היא La Jolla Cove, שם המים השקטים, המעמקים הרדודים והחיים הימיים השופעים יוצרים סביבת למידה אידיאלית. חנויות צלילה מקומיות רבות מציעות קורסי היכרות או צלילות מודרכות ב-La Jolla Cove, המאפשרות למתחילים לטעום מהעולם התת-ימי בליווי צמוד של מדריך מנוסה.

למי שמעדיף תוכנית הכשרה מובנית יותר, ישנם הרבה בתי ספר לצלילה מוסמכים של PADI בסן דייגו המציעים קורסים החל מהסמכה בסיסית במים פתוחים ועד להתמחויות מתקדמות כמו צלילת תאונות וצילום תת מימי. קורסים אלה כוללים בדרך כלל הדרכה בכיתה, מפגשי בריכה לתרגול מיומנויות וצלילות במים פתוחים כדי ליישם את מה שלמדת בסביבה אמיתית.

מקום פופולרי נוסף עבור צוללנים מתחילים הוא פארק המים מיסיון ביי (Mission Bay Aquatic Park), המציע מגוון אתרי צלילה, החל משוניות רדודות ועד שברים עמוקים יותר. המים הרגועים והמוגנים של מיסיון ביי הופכים אותו למקום אידיאלי ללימוד צלילה או תרגול מיומנויות בסביבה מבוקרת.

אם אתה לא ממש מוכן לעשות את הצעד, חנויות צלילה מקומיות רבות מציעות חוויות "גלה צלילה", המאפשרות לך לנסות לצלול בבריכה או במים רדודים בהנחיית מדריך. זו יכולה להיות דרך מצוינת לבדוק את המים ולראות אם צלילה מתאימה לך לפני שמתחייבים לקורס הסמכה מלא.

כיצד לבחור חנות צלילה או מדריך בסן דייגו

כאשר מתכננים טיול צלילה לסן דייגו, בחירת חנות הצלילה או המדריך הנכונים יכולה לעשות את כל ההבדל בחוויה שלך. הנה כמה טיפים לבחירת חנות או מדריך צלילה מוכרת ואמינה בסן דייגו.

 • מחקר וסקירות:
  אחד הצעדים הראשונים בבחירת חנות צלילה או מדריך הוא לעשות את המחקר שלך. חפש באינטרנט סקירות ודירוגים של חנויות צלילה ומדריכים שונים באזור. אתה יכול גם לבקש המלצות מחברים שיצאו לצלול בסן דייגו או מקהילות צלילה מקוונות. שימו לב למוניטין הכולל של חנות הצלילה או המדריך, כמו גם לתחומי ההתמחות הספציפיים שלהם ולאיכות הציוד שלהם.
 • הסמכות וניסיון:
  חשוב לוודא שחנות הצלילה או המדריך שתבחרו מוסמכים כראוי ובעל הניסיון הדרוש להנחות את הצלילה שלכם בבטחה. חפשו חנויות ומדריכי צלילה המוסמכים על ידי ארגונים מקצועיים כמו PADI או NAUI, ובעלי רקורד של צלילות בטוחות ומוצלחות. בנוסף, ודאו כי לחנות הצלילה או למדריך יש ניסיון בצלילה באתרי הצלילה הספציפיים שאתם מעוניינים לחקור.
 • ציוד ומתקנים:
  איכות הציוד והמתקנים בחנות צלילה יכולה גם להשפיע על חווית הצלילה שלך. חפשו חנויות צלילה בעלות ציוד מתוחזק ועדכני, ואשר עוקבות אחר פרוטוקולי בטיחות נאותים בכל הנוגע לתחזוקת ציוד ותחזוקת מתקנים. בנוסף, שימו לב לשירותים שמציעה חנות הצלילה, כמו מלתחות, מקלחות ואזורי אחסון.

"הבטיחות תחילה": טיפים לצלילה מוצלחת

צלילה יכולה להיות חוויה מרגשת ומתגמלת, אבל חשוב תמיד לתת עדיפות לבטיחות. הנה כמה טיפים להבטחת צלילה בטוחה ומוצלחת בסן דייגו.

 • 1. היו מוכנים:
  לפני שאתם צוללים, ודאו שיש לכם את כל הציוד והציוד הדרושים. בדוק שהציוד שלך מתוחזק כראוי ותקין. ודא שיש לך תוכנית צלילה ושכולם בקבוצת הצלילה שלך מודעים לתוכנית.
 • 2. דע את הגבולות שלך:
  חשוב להיות כנה עם עצמך לגבי יכולות ומגבלות הצלילה שלך. אל תדחפו את עצמכם מעבר לרמת הנוחות שלכם, ותמיד צלול בגבולות האימון והניסיון שלכם.
 • 3. צלילה עם חבר:
  צלילה עם חבר היא לא רק מהנה יותר, אלא היא גם בטוחה יותר. ודא שיש לך ולחבר שלך הבנה ברורה של הכישורים, המגבלות ותוכנית הצלילה של זה.
 • 4. בדוק את הציוד שלך:
  לפני שאתה נכנס למים, בדוק שוב את הציוד שלך כדי לוודא שהכל מאובטח כראוי ומתפקד כמו שצריך. זה כולל את הרגולטור, התמנון, ה-BCD והמשקולות שלך.
 • 5. עקוב אחר אספקת האוויר שלך:
  תמיד שים עין על אספקת האוויר שלך ותקשר את מפלס האוויר שלך עם החבר שלך. לעולם אל תחרוג מהמגבלות ללא דקומפרסיה ואל תצלול עמוק יותר ממה שהאימונים והניסיון שלך מאפשרים.

שימור הסביבה הימית של סן דייגו: מה יכולים צוללנים לעשות?

בתור צוללנים, באחריותנו להגן ולשמר את הסביבה הימית שאנו אוהבים לחקור. סן דייגו היא ביתם של מערכת אקולוגית מגוונת ושברירית, ויש כמה דברים שצוללנים יכולים לעשות כדי לשמור על בריאותה ומשגשגת.

 • 1. תרגל ציפה טובה:
  אחד הדברים החשובים ביותר שצוללנים יכולים לעשות כדי להגן על הסביבה הימית הוא לתרגל בקרת ציפה טובה. משמעות הדבר היא הימנעות ממגע עם קרקעית הים או כל יצור חי אחר, שעלול לפגוע במערכות אקולוגיות שבריריות.
 • 2. פעל לפי התקנות המקומיות:
  בסן דייגו יש תקנות מחמירות לגבי דיג, שייט ופעילויות אחרות שיכולות להשפיע על הסביבה הימית. בתור צולל, חשוב להקפיד על תקנון זה ולדווח על כל פעילות בלתי חוקית שאתה עד לה.
 • 3. השתתפו בניקוי חופים:
  בסן דייגו יש כמה ארגונים המארגנים ניקוי חופים ותת-מימיים. השתתפות באירועים אלו היא דרך מצוינת להחזיר לקהילה ולעזור לשמור על הסביבה הימית נקייה ובריאה.
 • 4. בחרו במפעילי צלילה ידידותיים לסביבה:
  כאשר אתם בוחרים מפעיל צלילה, חפשו אחד שמעניק עדיפות לשיטות ידידותיות לסביבה. זה כולל מזעור ההשפעה הסביבתית שלהם, שימוש בפרקטיקות בר קיימא ותמיכה במאמצי שימור.

  5. דווח על תצפית על חיים ימיים:
  אם אתה רואה חיים ימיים נדירים או יוצאי דופן במהלך הצלילות שלך, דווח על כך לארגוני שימור מקומיים. מידע זה יכול לעזור לחוקרים להבין טוב יותר את המערכת האקולוגית הימית ולהגן על מינים בסכנת הכחדה.

מסקנה: צלול לתוך ההרפתקה שלך בסן דייגו

לסיכום, סן דייגו היא יעד פנטסטי לצוללנים מכל רמות המיומנות. עם מגוון מגוון של אתרי צלילה, מיערות אצות ועד ספינות טרופות, יש משהו לכל אחד לגלות בעולם התת ימי של סן דייגו. בין אם אתה צולל מתחיל או מנוסה, לא חסרות הזדמנויות לחקור את היעד היפה הזה.

אבל צלילה בסן דייגו היא יותר מסתם פעילות מהנה – היא גם הזדמנות להתחבר לטבע וללמוד על חשיבות השמירה על הסביבה הימית. בתור צוללנים, האחריות שלנו היא להגן על העולם התת-ימי שאנו אוהבים לחקור, וסן דייגו מספקת הזדמנויות רבות לעשות בדיוק את זה.

צלילה בסן דייגו – מדריך לצוללנים:

מקום חיים ימיים תנאי צלילה חנויות צלילה מקומיות
לה ג'ולה קוב אריות ים, כרישי נמר וגריבלדי ראות מתונה בית ספר לצלילה בסן דייגו
פוינט לומה לינגקוד, דג סלע וראש כבש ראות מעולה מרכז הצלילה בצפון האי
חופי לה ג'ולה בס ים שחור ענק, גריבלדי וכרישי קרן ראות טובה אוקיינוס מפעלים
נמל האוקיינוסייד כרישי נמר, דגיגונים ובס ים ראות מתונה צוללני חוף האוקיינוס השקט

עם שפע של הזדמנויות צלילה וחיים ימיים תוססים, סן דייגו היא יעד חובה עבור צוללנים מכל הרמות. בין אם אתם מחפשים ספינות טרופות מרגשות, יערות אצות שלווים או חיים ימיים בשפע, סן דייגו מציעה חווית צלילה בלתי נשכחת.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסן דייגו מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן